Ana Sayfa Spor 11 Mart 2016 617 Görüntüleme

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Olta balıkçılığı sadece bir hobi değildir.. Ebeveynlerin çocukları ile kaliteli vakit geçirebilme imkanı sunar, Stres dolu yaşantılarımızda terapi vazifesi görür, gençlerin enerjilerini kötü şekilde kullanmasının önüne geçer, sanal hapis hayatına itilen çocuklarımıza nefes olur – çıkış olur, topluma doğa ve hayvan sevgisini aşılar, balık türlerinin ve avlanma zamanlarının doğal olarak zorladığı avlanma Taktik ve ekipman seçimleri dolayısı ile strateji geliştirme becerisini, sabrı, doğru zaman – doğru ekipman ve yeterli yatırım kararını vermeyi öğretir.. Olta balıkçılığı doğal sularımızın temiz ve bakımlı olması gerekliliğini öğretir.. Olta balıkçılığı insanlar arasında arkadaşlık, dostluk, sevgi, hayvanlara karşı sorumluluk ve merhamet duygularını aşılar..

IMG_1160

Tüm bunların insanlığa daha bilinçli ulaştırılabilmesi için Amatör Olta balıkçılığı dernekleri kurulur, bu derneklerin daha profesyonel ve aktif çalışması için FEDERASYON oluşturulur…

İşte hedefimiz, gayemiz budur, bu hedef için yola çıkılmış, KONYA KAOBDER ev sahipliğinde AMATÖR ve SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞI FEDERASYONU ÇALIŞTAYI yapılmıştır.. AMATÖR ve SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞI FEDERASYONU KURULUŞU İÇİN İLK ADIMLAR KONYA’DA ATILDI.

IMG_1161

06 Mart 2016 Pazar günü KAOBDER’in ev sahipliği yaptığı toplantıya ; Adana ‘dan ASCODER ‘ i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. Orhan AVŞAR ,

Antalya Manavgat ‘ dan MANSOD ‘u temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. Murat YAREN ,

Elazığ ‘dan ELOBDER ’i temsilen Yön.Kurulu 2’inci Başkanı Sn. Kemal ASLAN ,

Eskişehir ‘den ETSOBDER ‘i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. Yalçın Baha ATALAY ,           Gaziantep’den GASOBDER ‘i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. Ali KÖMBE ,

Karaman’dan KAROBDER ‘ i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. Tayyar ÇELİK ,

Kahramanmaraş ’dan KAMOBDER ‘ i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. Vahittin SEYHAN ,

Konya ’dan KAOBDER ‘i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. İlhan BAL ,

Mersin Tarsus ‘ dan TASOBDER ‘i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. İsa Sinan VARAL ,     Şanlıurfa’dan ŞASOBDER ‘i temsilen Yön.Kurulu Başkanı Sn. Abdullah ASLAN ‘ın yanı sıra Derneklerin Yönetim Kurulu Üyeleri ile Sn. Baybora TUĞRUL , Sn. Cem LİMAN , Sn. Etem EMRE , Sn. İsmail HACIFAZLIOĞLU, Sn. Kadri ÖZEREN , Sn. Yusufhan LİMAN katılmıştır.

IMG_1162

Konya tarihi Hocacihan Han’ında (Dibidelik Han / 1271) kahvaltı ile başlayan program , Girişimci İşadamları Vakfı Konya Şubesi seminer salonunda yapılan toplantı ile devam etmiştir. Toplantıda AVRASYA FEDERASYONU ilkeleri, hedefleri, yönetim şeması ve bu hedefler doğrultusunda yapılması gerekenler ile alakalı bir yol haritası çıkarılmıştır. Yemek ve Sosyal aktiviteler hariç toplamda 5 saat kadar süren çalıştayda Katılımcı ve doğal olarak kurucu dernek yetkililerinin çok kıymetli önerileri olmuş, iç ve dış sularımız ile alakalı yapılacak çalışmalar adına önemli kararlar alınmış, kurulacak olan AVRASYA AMATÖR OLTA BALIKÇILIĞI FEDERASYONU’nun Konya merkezli olması kararlaştırılmıştır.

IMG_1164

Çalıştay, Altınapa Barajı’nda düzenlenen akşam yemeği ile son bulmuştur. Konya Amatör Olta Balıkçıları ,Kara Avcıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Sayın İlhan BAL, Uzak mesafelerden gelerek toplantıya katılan tüm STK Temsilcilerine , Amatör Olta Balıkçılarına , toplantının düzenlendiği salonu KAOBDER’e tahsis eden Girişimci İşadamları Vakfı Konya Şubesine ve başından sonuna kadar MÜKEMMEL ve sorunsuz bir organizasyon olması için emek sarfeden ev sahibi KAOBDER yönetimi ve üyelerine ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti..

IMG_1165

Etiketler:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com